Wtorek, 23 października 2018 | Imieniny: Seweryna, Romana

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Strona 
internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, 
poddziałanie 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Cel operacji: wspieranie rozwoju lokalnego na obszarach wiejskich.
Przewidywane wyniki operacji: realizacja Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020. 

         
baner_5v2.jpg baner_1v2.jpg baner_3v2.jpg baner_4v2.jpg baner_2v2.jpg

 
 

Zapraszamy


 

UWAGA!

Przypominamy o konieczności uregulowania składki członkowskiej za 2018 rok.

Poniżej numer konta bankowego na, który należy wpłacić składkę.

Bank Spółdzielczy w Węgorzewie 50 9348 0000 0010 2355 2000 0010

WYSOKOŚĆ SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ ZA 2018 ROK ZGODNIE Z UCHWAŁĄ NR 16/WZC/2015 Z 17 GRUDNIA 2015R.

1 Instytucje publiczne

Samorządy Gminne - 12.000,00 PLN

Samorządy Powiatowe - 4.000,00 PLN 

Pozostałe instytucje publiczne - 120,00 PLN

2.  Podmioty prowadzące działalność gospodarczą - 250,00 PLN

3.  Organizacje pozarządowe - 60,00 PLN

4.  Osoby fizyczne - 60,00 PLNJeśli chcesz być na bieżąco informowany o nowościach, zapisz się do naszego newslettera


     Dzisiaj:     145
     Wczoraj:     131
     Ostatni tydzień:     276
     Ostatni miesiąc:     3576

     Wszystkie odwiedziny:     281309

"Mazurskie spotkania z wodą, rybą i tradycją" 2 maja 2014

Szanowni Państwo

W dn. 2 maja br. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Wielkie Jeziora Mazurskie” zorganizowało imprezę plenerową pn. „Mazurskie spotkania z wodą, rybą i tradycją” w Węgorzewie, na Placu Wolności.

 

W ramach imprezy przeprowadzony został konkurs kulinarny pn. „Grillowanie ryby z mazurskich jezior”. Do konkursu zgłosiło się 15 drużyn, które przez 2,5 godziny przyrządzały i grillowały ryby. Zwycięzcą konkursu została Pani Izabela Stawiarska z córką Mają, z Gajewa. Drugie miejsce na podium zajęła Pani Agnieszka Klimaszewska z Rodziną, z Węgorzewa, a trzecie Pani Agnieszka Szałko i Pan Grzegorz Bukowski z Węgorzewa. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci sprzętu AGD.

Dzieci obecne na Placu Wolności wzięły udział w konkursie pn. „Trzy zadania Złotej Rybki”. Pierwsze zadanie polegało na sprawdzeniu wiedzy ekologicznej. Drugie zadanie to udział w biegu „Mazury cud natury” lub przebiegnięcie toru przeszkód w lasku przy placu Wolności. Trzecie zadanie polegało na ukazaniu w pracy plastycznej piękna Mazur. W zabawie wzięło udział ok. 300 dzieci. Każde dziecko, które zaliczyło wszystkie zadania w konkursie „Złotej Rybki” dostało słodki upominek wraz z piłką plażową. Podsumowaniem konkursu był rzut piłkami do nieba wykonany przez dzieci.

Podczas imprezy wybraliśmy również: „Mistrza Piłki Nożnej klas 0 – III”, którym został Józio Kowalik (II miejsce Kacper Witkowski , III miejsce Michał Kijewski) oraz „Mistrza Piłki Nożnej klas IV – VI” i gimnazjum, którym została Gabrysia Habyk
(II miejsce Wiktoria Banasiewicz, III miejsce Ireneusz Romejko).

Kolejnym konkursem przygotowanym dla uczestników imprezy był konkurs pn. „Mistrz witamin” którego zwycięzcą została Alicja Rydzewska, II miejsce zajęła Wiktoria Banasiewicz, a na miejscu III uplasowała się Weronika Aftyka.

Udało się również wyłonić mistrzów hula hop. W kategorii klas 0 – III nie do pokonania była Zuzanna Sztabińska, II miejsce zajęła Weronika Dziekońska, III miejsce- Hanna Wierzchowska.

Mistrzem hula hop klas IV – VI + gimnazjum została Aleksandra Lisowska, II miejsce zajęła Klaudia Żrubek, III miejsce- Klaudia Jaźwińska.

Uczestnicy imprezy mogli również obejrzeć występy dziecięcych zespołów z obszaru działania Stowarzyszenia LGR „Wielkie Jeziora Mazurskie” oraz obejrzeć wyroby regionalne i artystyczne, które zaprezentowały: Pani Ewa Roch, Pani Milena Baluta, Pani Irena Truchanowicz, Pani Regina Flis, Pani Jadwiga Kolenkiewicz, Pani Genowefa Jasionowska oraz Pan Józef Bogdaszewski .

Największą atrakcją okazała się zjeżdżalnia, z której bezpłatnie mogły korzystać dzieci uczestniczące w imprezie.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i mamy nadzieję, że w przyszłym roku frekwencja na „Mazurskich spotkaniach z wodą, rybą i tradycją” będzie równie wysoka.

 

  
 

CZŁONKOWIE

REKOMENDOWANE STRONY

 

Mapa Obszaru LGD9

Krajowa Federacja Towarzystw Wędkarskich

 Mazury Travel

 

  STOWARZYSZENIE LOKALNA GRUPA RYBACKA „WIELKIE JEZIORA MAZURSKIE” | © 2013 - wszelkie prawa zastrzeżone   Projekt i hosting STUDIO KOLOR