W dniach 24.10.2014 – 15.12.2014 Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Wielkie Jeziora Mazurskie” realizowała kampanię edukacyjną pod nazwą „Co mogę zrobić dla ochrony swego środowiska naturalnego”.
W ramach tego przedsięwzięcia ogłoszone zostały 3 konkursy: plastyczny, fotograficzny i literacki, w których uczestniczyły dzieci i młodzież z obszaru działania Stowarzyszenia.
Laureaci konkursu plastycznego „Pocztówka z Mazur”:
Kategoria 1: Klasy 0 – III, Szkoły Podstawowe
I miejsce – Jakub Przytuła ze Szkoły Podstawowej w Srokowie z filią w Solance
II miejsce – Wiktoria Gołaś ze Szkoły Podstawowej w Srokowie z filią w Solance
III miejsce – Jan Pietkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Węgielszynie
Wyróżnienia:
- Szymon Duda ze Szkoły Podstawowej w Srokowie z filią w Solance
- Jakub Mińczuk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie
- Dominika Adakimowicz ze Szkoły Podstawowej w Srokowie z filią w Solance
- Wiktoria Biela ze Szkoły Podstawowej w Budrach
- Kamil Bielak ze Szkoły Podstawowej w Budrach
- Wiktoria Mendola ze Szkoły Podstawowej w Srokowie z filią w Solance
- Zuzanna Pietkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Srokowie z filią w Solance
- Amelia Wyskiel ze Szkoły Podstawowej w Srokowie z filią w Solance
- Dominika Stadnik ze Szkoły Podstawowej w Srokowie z filią w Solance
- Paweł Janicki ze Szkoły Podstawowej w Budrach
- Julia Słowikowska ze Szkoły Podstawowej w Węgielsztynie
Kategoria 2: Klasy IV – VI, Szkoły Podstawowe
I miejsce – Helena Wereda ze Szkoły Podstawowej w Srokowie z filią w Solance
II miejsce – Gabriela Bielak ze Szkoły Podstawowej w Budrach
III miejsce – Beata Domitrz ze Szkoły Podstawowej w Rydzewie
Wyróżnienia:
- Adam Pusio ze Szkoły Podstawowej w Srokowie z filią w Solance
- Klaudia Mendala ze Szkoły Podstawowej w Solance
- Adrian Popiel ze Szkoły Podstawowej w Rydzewie
- Małgorzata Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej w Srokowie z filią w Solance
Kategoria 3: Szkoły gimnazjalne
I miejsce – Aleksandra Stomska z Gimnazjum w Wilkasach
II miejsce – Aleksandra Bakuniewicz z Gimnazjum w Wilkasach
III miejsce – Klaudia Żukowska z Gimnazjum w Wilkasach
Wyróżnienia:
- Dawid Ostrowski z Gimnazjum w Wilkasach
- Alicja Grodziecka z Gimnazjum w Wilkasach
- Kamila Gryczan z Gimnazjum w Wilkasach
Laureaci konkursu fotograficznego „Piękno Mazur w obiektywie”:
Kategoria 1: Klasy 0 – III, Szkoły Podstawowe
I miejsce – Jakub Mińczuk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie
II miejsce – Konrad Dudek ze Szkoły Podstawowej w Srokowie z filią w Solance
III miejsce -Jakub Adakimowicz ze Szkoły Podstawowej w Srokowie z filią w Solance
Wyróżnienie: Oliwia Bojsicka ze Szkoły Podstawowej w Sobiechach
Kategoria 2: Klasy IV – VI, Szkoły Podstawowe
I miejsce – Amelia Czarniecka ze Szkoły Podstawowej w Spytkowie
II miejsce – Julia Tokarz ze Szkoły Podstawowej w Spytkowie
III miejsce zajął Jakub Karasiewicz ze Szkoły Podstawowej w Spytkowie
Wyróżnienie: Daria Prawecka ze Szkoły Podstawowej w Srokowie z filią w Solance
Kategoria 3: Szkoły gimnazjalne
I miejsce – Marcel Jankowski z Gimnazjum w Rynie
II miejsce – Szymon Oryńczak z Gimnazjum w Srokowie
III miejsce zajęła Olga Szepel z Gimnazjum w Wilkasach
Kategoria 4: Szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce – Joanna Oleniuk z Zespołu Szkół Zawodowych w Węgorzewie
II miejsce – Zuzanna Drozd z Zespołu Szkół Zawodowych w Węgorzewie
III miejsce – Adrianna Wasilewska z Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Wydminach oraz Wiktoria Maćkiw z Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie
Wyróżnienia:
- Kornelia Szender z Zespołu Szkół Zawodowych w Węgorzewie
- Adam Żołondek z Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie
Laureaci konkursu literackiego „Krajobraz oraz przyroda mojego regionu”:
Kategoria 1: Klasy IV – VI, Szkoły Podstawowe
I miejsce – Dawid Bach ze Szkoły Podstawowej w Srokowie z filią w Solance
II miejsce – Antonina Kowalik ze Szkoły Podstawowej w Perłach
III miejsce – Katarzyna Orłowska ze Szkoły Podstawowej w Srokowie z filią w Solance
Wyróżnienia: Joanna Szczebiot ze Szkoły Podstawowej w Rynie i Zuzanna Marek ze Szkoły Podstawowej w Rydzewie
Kategoria 2: Szkoły gimnazjalne
I miejsce – Wiktoria Bubelska z Gimnazjum w Radziejach
II miejsce – Wiktoria Banasiewicz z Gimnazjum w Węgorzewie
III miejsce – Anna Panewska z Gimnazjum w Srokowie
Wyróżnienia: Kacper Morawski z Gimnazjum w Węgorzewie
Kategoria 3: Szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce – Justyna Młotkowska z Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie
II miejsce – Daria Żołondek z Zespołu Szkół Zawodowych w Węgorzewie
Dnia 15 grudnia 2014 r. w Centrum Edukacji i Promocji Rybactwa w Wilkasach zostały wręczone nagrody Laureatom oraz pozostałym uczestnikom konkursów.
Składamy gorące gratulacje Laureatom, Uczestnikom wszystkich konkursów, a także Dyrektorom Szkół oraz Nauczycielom za pomoc w rozpropagowaniu kampanii. W konkursach wzięło udział niemal 200 osób z 23 szkół obszaru działania LGR „Wielkie Jeziora Mazurskie”.